Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja, MOPR, Nadleśnictwo i Sanepid w szkole, czyli „Bezpieczne wakacje” czas zacząć

Dużymi krokami zbliżają się wakacje. Jak co roku policjanci odwiedzają szkoły, gdzie rozmawiają z uczniami o bezpiecznym wypoczynku latem w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Tym razem funkcjonariusze zaprosili do współpracy przedstawicieli: Mazurskiego – Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Nadleśnictwa Pisz i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu, którzy rozmawiali z uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Piszu o bezpiecznych i zdrowych wakacjach.

Jak co roku policjanci przed wakacjami spotykają się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, by porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku latem w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Podobnie, jak w roku ubiegłym, promują zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. W tym roku piscy funkcjonariusze zaprosili do współpracy przedstawicieli innych służb.
We wtorek (12 czerwca br.) Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Piszu odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu, ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Pisz i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu. Wszyscy mówili o bezpiecznym i zdrowym wypoczynku.

Policjantka przypomniała uczniom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwróciła szczególną uwagę na przepisy dotyczące rowerzystów oraz osób jeżdżących na rolkach i deskorolkach. Ze starszymi rozmawiała na temat konsekwencji prawnych sięgania po papierosy, alkohol, narkotyki, czy dopalacze. Młodszym uczniom przypomniała, w jaki sposób należy zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi, zwierzętami oraz w sytuacji, gdy dziecko zgubi się nad morzem, czy w każdym innym miejscu.

Pani ratownik mówiła o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Zwróciła uwagę na to w jaki sposób należy informować służby w przypadku, kiedy coś się wydarzy. Mówiła, jakie informacje są wówczas niezbędne dla dyspozytora. Przypomniała także starszym uczniom o konsekwencjach wypoczynku nad wodą będąc pod działaniem alkoholu.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przypominała, że czas wakacji nie jest okresem wolnym od dbania o własne zdrowie i higienę. Mówiła o zagrożeniach kleszczami, o wściekliźnie, ale także zwróciła uwagę na zagadnienia dotyczące sięgania przez młodzież po tzw. dopalacze.

Reprezentant Nadleśnictwa Pisz zachęcał wszystkich do odwiedzania lasów. Przypomniał jednak, że w lesie także obowiązują pewne zasady, które są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa zarówno odwiedzających lasy, jak i roślin oraz zwierząt. Mówił też o zakazie dotyczącym używania ognia, w tym palenia ognisk.

Zaplanowane są już kolejne takie spotkania z uczniami. Z najmłodszymi spotykają się także dzielnicowi z całego powiatu piskiego, którzy do końca roku szkolnego planują prelekcje w szkołach z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Wszystko po to, by letni wypoczynek był bezpieczny i zdrowy.

 

 

 

  • "Bezpieczne wakacje" -spotkanie z uczniami
  • "Bezpieczne wakacje" -spotkanie z uczniami
  • "Bezpieczne wakacje" -spotkanie z uczniami
  • "Bezpieczne wakacje" -spotkanie z uczniami
  • "Bezpieczne wakacje" -spotkanie z uczniami
  • "Bezpieczne wakacje" -spotkanie z uczniami