Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny nietrzeźwy sternik zatrzymany przez piskich wodniaków

Z uwagi na piękną pogodę nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad piskimi jeziorami czuwają policyjni wodniacy. Pełnią też służby razem z ratownikami MOPR. Taki mieszany patrol zatrzymał w niedzielę nietrzeźwego sternika. 48-letni mężczyzna płynął po jeziorze Roś łodzią z doczepnym silnikiem. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawiania wolności.

Już trzeciego nietrzeźwego sternika zatrzymali policyjni wodniacy w tym sezonie. Z uwagi na piękną pogodę funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów wypoczywających nad piskimi akwenami. Pełnią też służby z ratownikami Mazurskiego – Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W niedzielę (10 czerwca br.) policyjny wodniak, pełniąc służbę razem z ratownikiem MOPR, zatrzymali nietrzeźwego sternika. Przed godz. 16.00, pływając po jeziorze Roś, w okolicach zatoki Rudzkiej, zauważyli łódź, która miała niewidoczne numery rejestracyjne. Wodny patrol podpłynął bliżej.

Łodzią z doczepnym silnikiem płynął 48-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Okazało się jednak, że łódź ta posiada numery rejestracyjne na obu burtach. Policjant sprawdził stan trzeźwości sternika. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. 48-latka przewieziono do komendy celem wykonania dokładnego pomiaru. Tam badanie wykazało, że sternik ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Pływanie łodzią motorową jako sternik w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.