Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” w powiecie piskim

Prawdziwie letnia pogoda stała się okazją, by rozpocząć akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” w powiecie piskim. Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z rekreacji nad wodą i terenach przywodnych. Stąd policjanci promowali zasady bezpiecznego wypoczynku latem podczas festynu, który zorganizowany został w pobliżu plaży miejskiej w Piszu.

W tym roku lato rozpoczęło się wcześniej niż wakacje. Wielu mieszkańców powiatu piskiego wykorzystuje piękną pogodę, by wypoczywać nad wodą. Stąd piscy policjanci postanowili zainaugurować akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” już w niedzielę (10 czerwca br.). Doskonałą okazją ku temu był festyn rodzinny zorganizowany przy jednej z miejscowych parafii znajdującej się niedaleko plaży miejskiej w Piszu.

Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” to już druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z rekreacji nad wodą i na terenach przywodnych. Akcja adresowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Jej celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

Na festynie rodzinnym swoje stoisko mieli policjanci. Można tam było zobaczyć i przymierzyć kaski, czapki, kamizelki, pałki, czy „lizak” drogówki. Policjantka rozbiła najmłodszym odciski palców, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Najmłodsi mieli okazję, by zobaczyć z bliska, a nawet wsiąść do radiowozu zarówno oznakowanego, jak i nieoznakowanego z videorejestratorem.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

Można było też porozmawiać z funkcjonariuszami na temat bezpiecznego wypoczynku i obowiązujących w tym zakresie przepisów.

Na stoisku policyjnym ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się loteria fantowana, w której każdy los wygrywał. Do wygrania były gadżety promujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Wystarczyło tylko odpowiedzieć na pytanie dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku latem.

To pierwsze przedsięwzięcie, jakie odbyło się na terenie powiatu piskiego, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Planowane są już kolejne. W najbliższym czasie policjanci odwiedzą uczniów w szkołach, by tam rozmawiać z nimi na temat bezpiecznego wypoczynku latem.

Razem dbajmy o nasze bezpieczeństwo nad wodą. Wszystkim nam zależy bowiem na tym, aby wakacje były bezpieczne.