Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypoczynek nad wodą w połączeniu z alkoholem często nie idą w parze, a wręcz prowadzą do tragedii

Przed nami prawdziwie letni weekend. Wielu z nas spędzi ten czas nad wodą. Pamiętajmy, że alkohol jest najczęstszą przyczyną utonięć. O wielkim szczęściu mogą mówić trzy nastolatki z Pisza, które tydzień temu wieczorem postanowiły skakać z pomostu do wody. Każda z nich miała ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Wszystko skończyło się szczęśliwie dzięki reakcji pewnej kobiety, która o wszystkim powiadomiła policję.

Nadchodzący weekend zapowiada się prawdziwie letni. Piękna pogoda sprzyjać będzie wypoczynkowi nad wodą. Pamiętajmy jednak, że alkohol jest najczęstszą przyczyną utonięć. Rozmawiajmy o tym także z naszymi dziećmi przestrzegając je przed konsekwencjami takich nieodpowiedzialnych zachowań.

Wiele szczęścia miały trzy 17-latki z Pisza, które w tydzień temu (1 czerwca br.) wypoczywały na plaży miejskiej nad jeziorem Roś. Po godz. 21.00 postanowiły się wykąpać skacząc do wody. Świadkiem tego była przypadkowa kobieta, która zgłosiła oficerowi dyżurnemu piskiej komendy, że kilka dziewcząt, najprawdopodobniej pod działaniem alkoholu, skacze do wody na główkę.

Policjanci natychmiast pojechali na plażę, by to sprawdzić. Na pomoście siedziały trzy nastolatki. Funkcjonariusze sprawdzili ich stan trzeźwości. Badania wykazały, że wszystkie mają ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Dziewczyny przekazane zostały pod opiekę rodzicom. Sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego i nieletnich z uwagi na to, że nastolatki alkohol nie mając ukończonych 18 lat.

Tym razem obyło się bez tragedii.