Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy integrował się z 5-latkami na I Piskich Wyścigach Przedszkolaków na Jeździkach

„Dzielnicowy bliżej nas” to hasło, które zainspirowało dzielnicowego z piskiej komendy, by spotkać się z 5-latkami na I Piskich Wyścigach Przedszkolaków na Jeździkach. W pracy dzielnicowego ważne jest bowiem, aby znali go nie tylko dorośli, ale także najmłodsi mieszkańcy darzyli go zaufaniem. Policjant zamierzał nawet wziąć udział w wyścigu, ale ostatecznie stanął na linii startu i policyjną czapką rozpoczynał wyścigi.

Dzielnicowi podejmują różne przedsięwzięcia, by być bliżej społeczeństwa zgodnie z hasłem „Dzielnicowy bliżej nas”. Często spotykają się z dorosłymi, by rozmawiać o ich problemach, bądź promować wśród nich zasady bezpieczeństwa.

Tym razem dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Piszu - st. asp. Tomasz Zawalich postanowił spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami. Doskonałą okazją ku temu był I Piski Wyścig Przedszkolaków na Jeździkach zorganizowany przez Miejsko- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu. Zawody odbyły się na stadionie miejskim. Uczestniczyły w nim 5-latki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Piszu.

Straszy aspirant Tomasz Zawalich, wspólnie z policjantką, najpierw rozmawiali z przedszkolakami na temat zasad bezpiecznej jazdy rowerem. Mówili także o bezpiecznym wypoczynku latem. Przed zawodami zwracali baczną uwagę na to, by wszyscy zawodnicy jechali w kaskach.

Dzielnicowy zamierzał wystartować w zawodach. Znalazł nawet dla siebie jeździk, który jednak okazał się zbyt mały. W tej sytuacji organizatorzy zdecydowali, by policjant stanął na starcie i policyjną czapką dawał znak przedszkolakom do rozpoczęcia wyścigu.

Były to pierwsze takie zawody w Piszu. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, stąd być może w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja także z udziałem dzielnicowego.