Piscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Piszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków

Dzielnicowi z piskiej komendy odwiedzili przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Piszu. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat zasad zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Spotkanie z dzielnicowymi cieszyło się dużym zainteresowaniem przedszkolaków.

W piątek (9 marca br.) dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Piszu odwiedzili przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Piszu.

Policjanci najpierw wyjaśnili dzieciom kim jest dzielnicowy i na czym polega jego praca. W dalszej części wytłumaczyli najmłodszym kim jest policjant ruchu drogowego, po czym można go poznać i jakie są jego zadania.

Następnie przyszedł czas, by porozmawiać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzielnicowi przypomnieli dzieciom w jakich miejscach przechodzić przez ulicę i jak to zrobić, aby było bezpiecznie. Omówili znaki drogowe, które ostrzegają kierowców, że w konkretnych miejscu na drodze mogą pojawić się piesi. Policjanci wytłumaczyli także dzieciom , jakie zachowania na drodze nie są bezpieczne, np. gra w piłkę.

W dalszej części funkcjonariusze zaprezentowali przedszkolakom sprzęt jakim dysponują. Dzieci miały możliwość przymierzyć niektóre z nich i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie dzielnicowych w przedszkolu spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wielu przedszkolaków na koniec zadeklarowało, że chce w przyszłości zostać policjantką lub policjantem.

Ładowanie odtwarzacza...