Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował po narkotykach. W domu miał przyrządy służące do produkcji marihuany i nielegalną amunicję

Policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Za kierownicą siedział 34-latek. Badanie testerem wykazało, że mężczyzna jest pod działaniem marihuany i kokainy. W trakcie przeszukania w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli sprzęty do produkcji marihuany, susz konopii indyjskich oraz amunicję do broni myśliwskiej. 34-latek został zatrzymany. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W dniu 7 marca br. po godz. 10.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie, pełniąc służbę, na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze mieli jednak podejrzenia, że kierowca jest pod działaniem narkotyków. Przeprowadzili badanie testerem, które wykazało, że 34-latek znajduje się pod działaniem marihuany i kokainy. W tej sytuacji kierującemu pobrana została krew do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wykonując dalsze czynności w tej sprawie policjanci przeszukali mieszkanie 34-latka. Znaleźli w nim przyrządy służące do wytwarzania środków odurzających ukryte w szafie oraz ponad 3 gramy marihuany. Ujawnili też 6 sztuk amunicji do broni myśliwskiej. Wszystkie znalezione rzeczy funkcjonariusze zabezpieczyli.

Prokurator zastosował wobec mieszkańca Rucianego – Nidy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Oznacza to, że 34-latek zobligowany został do stawiennictwa w komisariacie 3 razy w tygodniu.

Jeśli dalsze badania laboratoryjne potwierdzą, że 34-latek kierował samochodem będąc pod działaniem narkotyków, a zabezpieczony susz roślinny to konopie indyjskie, mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące jazdy po narkotykach, posiadania środków odurzających, nielegalnego posiadania amunicji oraz przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Grozi za to kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.