Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy jadąc ulicami Pisza z prędkością 135 km/h. Został zatrzymany w ramach działań „Prędkość”

W miniony weekend policjanci piskiej drogówki prowadzili działania pn. ‘”Prędkość” . W ramach tej akcji zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi piskiej gminy, który jechał audi ulicami Pisza z prędkością 134 km/h. Inny kierowca dopuścił się popełnienia przestępstwa prowadzenia samochodu po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. W sumie policjanci drogówki ujawnili 27 kierowców, którzy przekroczyli prędkość na drogach powiatu piskiego.

W weekend policjanci piskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący. Prowadzili bowiem działania pn. „Prędkość”. W ramach tej akcji ujawnili 27 kierowców, którzy popełnili wykroczenie jadąc z nadmierną prędkością.

Jeden z zatrzymanych do kontroli drogowej pojazdów w niedzielne południe jechał ulicami Pisza z prędkością 134 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 39-letni mieszkaniec gminy Pisz, kierujący samochodem marki Audi, stracił prawo jazdy. Ponad to został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400zł i 10 punktów karnych.

Kolejny kierowca zatrzymany został przez patrol drogówki w niedzielę po godz. 9.00 na trasie Pisz- Orzysz. 20-letni mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem marki Audi okazał policjantom ukraińskie prawo jazdy. Sprawdzając dane osoby tego kierowcy w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten stracił polskie prawo jazdy. Uprawnienia zostały mu zatrzymane za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierujący ten w czasie zatrzymanego mu prawa jazdy na okres 3 miesięcy drugi raz dopuścił się rażącego przekroczenia prędkości, stąd uprawnienia zostały mu zatrzymane na 6 miesięcy.

Teraz kolejny już raz przekroczył dopuszczalną prędkość. W ten sposób dopuścił się popełnienia przestępstwa prowadzenia pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Stracił też ukraińskie prawo jazdy. Grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.