Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zostali docenieni przez swoich mieszkańców

„Dzielnicowy bliżej nas” to hasło, które obecnie przyświeca pracy dzielnicowych. To policjant „pierwszego kontaktu”, który powinien być znany mieszkańcom w swoim rejonie, pomagać ludziom, budzić ich zaufanie i cieszyć się poważaniem. Docenili to mieszkańcy oddając swoje głosy w w plebiscycie na „Najpopularniejszego dzielnicowego powiatu piskiego”. Tym samym wyróżnieni dzielnicowi otrzymali gratulacje ze strony redaktora naczelnego „Gazety Piskiej” oraz Komendanta Powiatowego Policji w Piszu.

Praca dzielnicowego nie jest łatwa. To policjant „pierwszego kontaktu”, który powinien umieć pracować z ludźmi, rozmawiać z nimi, wysłuchać o ich bolączkach oraz pomagać w rozwiązywaniu problemów, które czasami mogą być błahe, ale dokuczliwe. Policjant ten powinien cieszyć się w swoim lokalnym środowisku zaufaniem. Mieszkańcy powinni wiedzieć, kto jest ich dzielnicowym oraz, że mogą do niego zwrócić się o pomoc. Mówiąc krótko policjantowi „pierwszego kontaktu” przyświeca hasło „dzielnicowy bliżej nas”.

Stąd organizowane są różnego rodzaju plebiscyty, aby promować sylwetki dzielnicowych oraz ich pracę. Pod koniec 2017 roku „Gazeta Olsztyńska” zorganizowała wojewódzki plebiscyt na „Najpopularniejszego dzielnicowego”. Na terenie powiatu piskiego za przeprowadzenie tego konkursu odpowiedzialna była „Gazeta Piska”.

Wczoraj (11 stycznia br.) w piskiej komendzie odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Radosława Drach z przedstawicielami lokalnych mediów. Była to okazja, aby podsumować dotychczasową współpracę oraz wymienić się doświadczeniami i uwagami, aby była ona jeszcze lepsza.

Korzystając z okazji redaktor naczelna „Gazety Piskiej”, Pani Elżbieta Żywczyk wręczyła wyróżnienia dzielnicowym z powiatu piskiego, którzy zwyciężyli w plebiscycie na „Najpopularniejszego dzielnicowego powiatu piskiego”.

Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobył dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej – st.asp. Grzegorz Rąg.

Drugą lokatę uzyskał dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie- asp. szt. Jakub Lewandowski.

Miejsce trzecie przypadło dzielnicowemu z KPP w Piszu - st. asp. Piotrowi Jabłońskiemu.

 

Słowa podziękowania wyróżnionym dzielnicowym za ich pracę oraz za to, że są znani i popularni w swoim lokalnym środowisku złożyła Pani Elżbieta Żywczyk, redaktor naczelna „Gazety Piskiej” oraz Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Radosław Drach.