Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Adepci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdobywali doświadczenie u boku piskich policjantów

W okolicach szkół na terenie powiatu piskiego można było zauważyć zwiększoną liczbę policyjnych patroli. O bezpieczeństwo uczniów dbali miejscowi funkcjonariusze oraz słuchacze z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy po raz kolejny zdobywali doświadczenie pod okiem starszych kolegów. Tym razem policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie dzieci i młodzieży niezgodne z prawem uczestnicząc w działaniach prewencyjnych.

W piątkowy (10.11.2017) poranek do piskiej komendy przyjechali młodzi policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, aby zdobywać doświadczenie od starszych kolegów. To już kolejny dzień ich praktyk na terenie powiatu piskiego.

Dzień rozpoczął się od odprawy służbowej, którą przeprowadził Kierownik Referatu Patrolowo Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu- asp. Piotr Głogowski.

                                 

Najpierw przełożony przydzielił młodym funkcjonariuszom doświadczonego policjanta. Następnie wszyscy otrzymali zadania do realizacji i dowiedzieli się w jakim rejonie pełnić będą służbę. Tego dnia głównym celem wszystkich patroli było sprawdzanie okolic szkół oraz innych miejsc, gdzie gromadzi się młodzież. Prowadzone były bowiem działania prewencyjne pn. „Małolat” ukierunkowane na zapewnienie uczniom szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ale także na podniesienie dyscypliny społecznej młodzieży.

Po odprawie w komendzie nadszedł czas, aby rozpocząć służbę w terenie. Patrole zmotoryzowane oraz piesze ruszyły w okolice szkół, aby zwracać uwagę i reagować na przypadki zakłócania porządku publicznego przez młodzież, szczególnie w blokach znajdujących się w pobliżu placówek oświatowych. To właśnie tam często gromadzą się młodzi ludzie przed lekcjami lub podczas długiej przerwy, co przeszkadza mieszkańcom. Patrole zwracały także uwagę na nieletnich przebywających na wagarach, nietrzeźwych, palących papierosy oraz dopuszczających się popełnienia czynów prawem zabronionych.

W efekcie podczas służby policjanci wylegitymowali 26 osób, w tym 5 nieletnich. Przeprowadzili 4 interwencje oraz zatrzymali sprawcę przestępstwa. To 18-letni uczeń podejrzany o zniszczenie drzwi w szkole. Ponadto funkcjonariusze nałożyli 6 mandatów karnych oraz pouczyli jedną osobę za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Tego dnia kilku młodych adeptów zdobywało doświadczenie pod okiem policjantów piskiej drogówki. Oni skupiali się głównie na kontrolach drogowych ujawniając wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Na zakończenie wszystkie patrole wróciły do piskiej komendy, by podsumować osiągnięte wyniki. Był to także czas, aby słuchacze podzielili się swoimi spostrzeżeniami i zdobytymi doświadczeniami. Omawiane były także sytuacje, które pojawiły się podczas służby, a nie do końca były zrozumiałe dla młodych policjantów.

W ten sposób kolejny dzień praktyk słuchaczy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na terenie powiatu piskiego dobiegł końca. Wkrótce przyjadą po raz kolejny, by zdobywać doświadczenie pod okiem starszych kolegów.

Ładowanie odtwarzacza...