Holenderscy policjanci na ulicach Pisza - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Piszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Holenderscy policjanci na ulicach Pisza

W miniony weekend piskich policjantów odwiedzili funkcjonariusze z Holandii. Policjantka i policjant chcieli zobaczyć, jak wygląda służba polskich funkcjonariuszy. Stąd od razu po przyjeździe do Pisza zabrali się ostro do pracy pełniąc służbę w ruchu drogowym. Przekroczenie prędkości, brak oświetlenia w pojazdach, czy niestosowanie się kierowców do obowiązujących znaków to tylko niektóre wykroczenia, które ujawnił polscy i holenderscy policjanci. Kierowcy nie kryli zdumienia, kiedy do kontroli drogowej zatrzymywał ich międzynarodowy patrol.

Podczas ostatniego weekendu Komendę Powiatową Policji w Piszu odwiedzili policjanci z Holandii. To policjantka – Tiny Verhaegh i policjant – Ger Cox. Na co dzień służbę pełnią w regionie Limburg, gdzie zajmują się współpracą z Polakami.

Funkcjonariusze z Holandii przebywają na Warmii i Mazurach na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, z którą współpracują. Holenderscy goście przyjechali na Wojewódzkie Obchody Święta Policji, które odbyły się 28 lipca w Biskupcu.

Policjanci z Holandii odwiedzili Polskę nie tylko po to, by brać udział w oficjalnych spotkaniach. Chcieli też poznać pracę polskich policjantów w ramach zintegrowanych patroli. Stąd od razu po przyjeździe do Pisza wzięli się ostro do pracy. Dołączyli do piskiego patrolu ruchu drogowego, gdzie poznawali tajniki tej służby asystując im przy wykonywanych czynnościach.

W trakcie służby patrol polsko – holenderski zatrzymywał do kontroli drogowej pojazdy reagując na wykroczenia popełniane przez kierujących w ruchu drogowym. Niezastosowanie się do obowiązującego oznakowania, jazda bez świateł, czy przekroczenie dopuszczalnej prędkości to tylko niektóre z ujawnionych naruszeń przepisów ruchu drogowego, jakich dopuścili się kierowcy.

W trakcie kontroli drogowych kierujący nie kryli swojego zdziwienia, gdy podchodził do nich patrol polsko – holenderski i prosił o okazanie dokumentów, czy sprawdzał stan trzeźwości. Zaskoczeniem było również to, że goście z Holandii komunikatywnie porozumiewają się w języku polskim.

Służba polsko – holenderska była dla obu stron bardzo ciekawą lekcją służącą wymianie doświadczeń oraz nawiązaniem nowych znajomości. Na koniec policjanci z patrolu międzynarodowego nie kryli swojego zadowolenia, co widać na pamiątkowym zdjęciu.