Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Pisza na pikniku militarnym w Orzyszu promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Na poligonie w Orzyszu odbył się militarny piknik rodzinny. Jego główną atrakcją była „Walka czołgów’’. Towarzyszyła temu prezentacja stoisk służb mundurowych. Wśród nich była Komenda Powiatowa Policji w Piszu. Funkcjonariusze pokazali najmłodszym radiowóz oraz sprzęty, jakie wykorzystują w służbie policjanci. Korzystając z okazji promowali ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W sobotę na poligonie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskiem odbył się piknik militarny adresowany do rodzin. Jego główną atrakcją była „Walka czołgów”. Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców z całego powiatu piskiego oraz turystów.

Na pikniku była też prezentacja służb mundurowych. Oprócz wojska, straży pożarnej swoje stoisko miała też Komenda Powiatowa Policji w Piszu, która promowała ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” realizowaną pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na stoisku policyjnym funkcjonariusze prezentowali dzieciom sprzęty, które te mogły zobaczyć i przymierzyć. Powodzeniem cieszyły się kaski, czapki, kamizelki, ale także pałki i „lizak” drogówki. Dzieci miały też możliwość przymierzenia kajdanek oraz innych policyjnych akcesoriów. Policjantka rozbiła najmłodszym odciski palców, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Rozdawała im także naklejki „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” i promowała zasady bezpiecznego wypoczynku .

Funkcjonariusze prezentowali też radiowóz. Była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć go z bliska, a także wejść do środka.. Nie brakowało także chętnych, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z dzielnicowym oraz w radiowozie.