Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapatrzyła się na policyjny patrol i spowodowała kolizję

Funkcjonariusze piskiej prewencji zatrzymali pijanego kierowcę. Otrzymali bowiem informację, że pojazd jedzie tzw. wężykiem w kierunku Pisza. Kierujący samochodem marki Audi A4 miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy policjanci wykonywali czynności z nietrzeźwym kierującym, w pobliżu doszło do kolizji drogowej. Kierująca pojazdem marki VW Sharan najechała na tył samochodu, który przepuszczał osoby na przejściu dla pieszych. Za popełnione wykroczenie ukarana została mandatem. Nietrzeźwemu kierującemu grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (13 lipca br,) przed godz. 23.00 policjanci piskiej prewencji otrzymali informację, że do miasta od strony miejscowości Stare Guty, jedzie samochód całą szerokością drogi.

Funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej na ul. Wojska Polskiego w Piszu. Był to samochód marki Audi A4, którym kierował 31-letni mieszkaniec gminy Biała Piska.

Już po otwarciu drzwi tego auta policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że kierujący jest pijany. Bardzo wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że wypił tylko jedno piwo. Zatrzymane zostało mu prawo jazdy.

Z uwagi na to, że kierujący nie wskazał żadnej osoby, której mógłby przekazać swój pojazd, audi zostało zholowane. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 31-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wykonywali czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego na parkingu przy markecie. W tym samym czasie w pobliżu sklepu doszło do kolizji drogowej. Na miejsce przyjechał drugi patrol policji, który zajął się obsługą tego zdarzenia.

Jak ustalili funkcjonariusze przed przejściem dla pieszych zatrzymał się pojazd marki WV Touran. Kierujący tego auta przepuszczał bowiem osoby przechodzące przez ulicę. Za nim jechał samochód marki VW Sharan. Kierująca tym pojazdem, 21-letnia mieszkanka Pisza, najwyraźniej nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył pojazdu marki VW Touran, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W wyniku zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba.

Być może kierująca skupiła swoją uwagę na tym, co dzieje się na pobliskim parkingu. Stał tam radiowóz mający włączone sygnały świetlne. Policjanci wykonywali bowiem czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego, co mogło odwrócić uwagę kobiety od tego, co dzieje się na drodze.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca sharanem ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 300 złotych.