Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejnego nietrzeźwego sternika zatrzymali policyjni wodniacy

Policyjni wodniacy pełniąc służbę na jeziorze Bełdany dokonali kontroli skutera wodnego marki Yamaha. Za jego sterem stał 45-letni mężczyzna. Okazało się, że sternik nie posiada przy sobie dokumentu uprawniającego go do pływania tym skuterem. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Turyście grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem -Nidzie pływali wczoraj (12 lipca br.) po jeziorze Bełdany dbając o bezpieczeństwo wypoczywających tam osób.

Przed godz. 18.00 zatrzymali do kontroli skuter wodny marki Yamaha. Sternikiem był 45-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że sternik nie posiada przy sobie dokumentu potwierdzającego jego uprawnienia do pływania skuterem. Podczas dalszej rozmowy z 45-latkiem policjanci wyczuli od niego alkohol. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji skuter przekazany sobie wskazanej przez sternika osobie trzeźwej posiadającej stosowne uprawnienia.

Policyjni wodniacy przypominają, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym jest przestępstwem. Turyście grozi zatem kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.