Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo”, czyli spotkania policjantów z kolonistami na temat bezpiecznego wypoczynku

Wakacje to czas, kiedy policjanci piskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi na terenie powiatu. Funkcjonariusze odwiedzają młodych turystów na koloniach i obozach, ale także najmłodsi przychodzą z wizytą do piskiej jednostki policji, by przypomnieć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku latem, szczególnie nad wodą. A wszystko w to w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2017” należących do cyklu przedsięwzięć „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W trakcie wakacji policjanci z piskiej komendy, wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu, odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywające na koloniach i obozach. Zdarza się też, że najmłodsi odwiedzają funkcjonariuszy w jednostce policji, gdzie odbywa się prelekcja poświęcona bezpiecznym wakacjom.

Dzielnicowi oraz policjantka ds. profilaktyki spotykają się z młodymi turystami realizując spotkania w ramach działań „Bezpieczne wakacje” należących do cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Jest to ogólnopolska kampania organizowana pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W trakcie prelekcji przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku szczególnie nad wodą. Funkcjonariusze prezentują kolonistom spot opracowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie pt. „Zobacz – przeżyj”, który robi na młodych widzach duże wrażenie i często wywołuje dyskusje odnośnie brawurowych zachowań nad akwenami. Policjanci przypominają, jak niebezpieczne jest pływanie po alkoholu, czy skoki do wody „na główkę”. Na koniec prezentują krótki film, gdzie o swoim życiu opowiada młody człowiek, który wiele lat temu bezmyślnie skoczył do wody, a teraz ponosi tego konsekwencje będąc przykuty do łóżka. Policjanci podczas tych spotkań mówią także o bezpieczeństwie na drodze, w sieci, a starszym objaśniają zagrożenia związane ze zjawiskiem handlu ludźmi.

Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, pani Agnieszka Karmowska, przypomina dzieciom i młodzieży, że czas wakacji nie jest okresem wolnym od dbania o własne zdrowie i higienę. Mówi o zagrożeniach kleszczami, o wściekliźnie oraz o tym, jak się przed nimi ustrzec. Omawia także zagadnienia związane z tzw. dopalaczami oraz środkami odurzającymi.

W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi na koloniach i obozach w powiecie piskim. Wszystko po to, by wakacje były bezpieczne.