Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas weekendu policjanci zatrzymali aż 7 nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu piskiego

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej aż 7 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnymi rekordzistami okazał się kierujący pojazdem marki mazda, BMW oraz skutera. Wszyscy trzej mężczyźni mieli ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Aby tego uniknąć warto przyjść do piskiej komendy i zweryfikować swój stan trzeźwości.

Od piątku do niedzieli policjanci, na drogach powiatu piskiego, ujawnili aż 7 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej w nocy z soboty na niedzielę w centrum Pisza. Mieszkaniec gminy Biała Piska, kierujący pojazdem marki BMW, miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później na ul. Wojska Polskiego w Piszu funkcjonariusze skontrolowali pojazd marki Audi. Kierujący tym samochodem miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Podobny poziom alkoholu w organizmie miał kierowca auta marki Alfa Romeo zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w sobotni wieczór w miejscowości Jeże.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących, których stan trzeźwości przekroczył 1 promil. Był to kierowca pojazdu marki BMW zatrzymany do kontroli drogowej w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Kocioł Duży. Drugim kierującym okazał się mężczyzna jadący skuterem marki Wangye ujawniony przez policjantów w Bemowie Piskim. Trzeci został skontrolowany w Orzyszu. Mężczyzna ten kierował pojazdem marki Mazda.

Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie kierujący samochodem marki Volkswagen zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielny poranek w miejscowości Ukta. Kierowca tego auta miła blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszystkim kierowcom jadącym na tzw. „podwójnym gazie” policjanci zatrzymali prawa jazdy.

Funkcjonariusze radzą, aby kierowca, który ma wątpliwości, czy może już wsiąść za kierownicę po zakrapianej alkoholem imprezie, może przyjść do Komendy Powiatowej Policji w Piszu i sprawdzić swój stan trzeźwości. W recepcji znajduje się bowiem samoobsługowe urządzenie, a korzystanie z niego jest bezpłatne.

Warto zatem zweryfikować swój stan trzeźwości i nie narażać się na odpowiedzialność karną za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu, za co grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 

Ładowanie odtwarzacza...