Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażacy zorganizowali festyn dla kolonistów w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”

Funkcjonariusze z piskiej komendy oraz strażacy postanowili promować zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci wypoczywających na półkoloniach w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Piszu. Zorganizowali dla najmłodszych, wypoczywających nad rzeka Pisą, festyn w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Były prelekcje, nauka udzielania pierwszej pomocy, sprzęt policyjny i strażacki oraz przejażdżki łodziami biorącymi udział w akcjach ratunkowych. Atrakcji nie brakowało.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu postanowili promować zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą także wśród najmłodszych. Zorganizowali festyn dla dzieci wypoczywających na półkoloniach w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Piszu. Do współpracy zaprosili także przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu. Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

Funkcjonariusze, strażacy oraz panie z Sanepidu odwiedzili najmłodszych w ośrodku, w którym wypoczywają, czyli nad rzeką Pisą. Przygotowali kolonistom wiele atrakcji.

Na stoisku policyjnym dzielnicowi prezentowali dzieciom sprzęty, które te mogły zobaczyć i przymierzyć. Powodzeniem cieszyły się kaski, czapki, kamizelki, ale także pałki i „lizak” drogówki. Funkcjonariusze rozdawali najmłodszym ulotki dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz rozdawali im naklejki „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Przeprowadzili z nimi także prelekcje przypominające o zasadach, jakie należy zachować, by wakacje były bezpieczne.

Strażacy także udostępnili najmłodszym swój sprzęt oraz uczyli kolonistów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności na fantomie osoby dorosłej oraz niemowlaka.

Panie z PSSE promowały zdrowe wakacje. Rozdawały ulotki i mówiły dzieciom o zagrożeniach kleszczami, czy o poważnej chorobie, jaką jest wścieklizna. Przypominały także o podstawowych zasadach higieny, czyli częstym myciu rak.

Największą atrakcją dla dzieci była możliwość przepłynięcia się łodzią policyjną i strażacką po rzece Pisie i jeziorze Roś. Wodniacy tłumaczyli najmłodszym, że mogą wejść na łodzie tylko w kapokach. Wyjaśniali dzieciom, dlaczego jest to tak bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa. Podkreślali, by pływając z rodzicami także nie zapominali o nakładaniu kapoków.

Festyn miała na celu promocję bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Wszystkim nam zależy bowiem na tym, aby lato nad wodą było bezpieczne.

Ładowanie odtwarzacza...