Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Rucianego – Nidy zorganizowali festyn rodzinny „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”

Pierwszy weekend wakacji to doskonała okazja, aby promować zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Stąd dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rucianem - Nidzie zorganizowali festyn rodzinny „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Impreza odbyła się nad jeziorem Nidzkim, gdzie policjanci oraz inne służby ratownicze przypominały, w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą. Nie zabrakło także pokazu akcji ratunkowej. Była też możliwość przepłynięcia się policyjnymi łodziami. Atrakcji nie brakowało.

Pierwsza niedziela wakacji to doskonała okazja, aby promować zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Najlepszym miejscem do tego jest miejscowość turystyczna nad jeziorem, czyli Ruciane - Nida nad jeziorem Nidzkim.

To właśnie tam, w Porcie „U Faryja” dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rucianem -Nidzie zorganizowali festyn rodzinny adresowany zarówno do mieszkańców, jak i turystów. W imprezie uczestniczyli także inni policjanci z tej jednostki, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Stąd nie zabrakło Komendanta Komisariatu, podkom. Jacka Kępińskiego, policyjnych wodniaków oraz policjantki, która na co dzień pracuje w zespole kryminalnym.

Chcąc przekazać dzieciom, ale także dorosłym, jak najwięcej informacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzielnicowi zaprosili do wzięcia udziału w festynie również inne służby ratunkowe. W pikniku uczestniczyli także: ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze stanicy w Łupkach, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Rucianego – Nidy, Straż Leśna z Nadleśnictwa Maskulińskiego oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Piszu. Każdy z zaproszonych podmiotów zaprezentował sprzęt, jaki dysponuje na co dzień.

Na stoisku policyjnym dzieci mogły zobaczyć i przymierzyć kaski, czapki, kamizelki pobawić się pałkami, czy „lizakiem” drogówki. Policjantka rozbiła najmłodszym odciski palców, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Rozdawała im także naklejki „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Dorośli mieli doskonałą okazję, aby sprawdzić swój stan trzeźwości zanim wypłyną jachtem, kajakiem, rowerem wodnym, czy usiądą za kierownicę auta.

Przedstawiciele wszystkich służb mówili o zasadach bezpiecznego i zdrowego wypoczynku nad wodą. Odbył się także pokaz akcji ratowania osoby tonącej przy zaangażowaniu podmiotów biorących udział w festynie.

Najmłodsi mieli też możliwość przepłynięcia się policyjnymi łodziami. Wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie tłumaczyli najmłodszym, że mogą wejść na łódź tylko w kapoku. Wyjaśniali dzieciom, dlaczego jest to tak bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa.

Policjanci serdecznie dziękują wszystkim podmiotom, które wzięły udział w festynie „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” oraz właścicielowi Portu „ U Faryja”, który udostępnił atrakcyjne miejsce. Wszystkim nam zależy bowiem na tym, aby wakacje nad wodą były bezpieczne.

 

 

Ładowanie odtwarzacza...