Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najmłodsi odwiedzili piską komendę, a najbardziej odważni byli przez chwilę komendantami

Komenda piskiej policji, kolejny już raz otworzyła, swoje drzwi dla najmłodszych. Pierwszymi gośćmi byli uczniowie „zerówki” z Zespołu Szkół w Drygałach. Dzieci odwiedziły policjantów w ramach działań edukacyjno – profilaktycznych pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji” . Podczas spotkań funkcjonariusze opowiadali na czym polega ich praca, prezentowali sprzęt, jakim dysponują, a na koniec przypominali przedszkolakom zagadnienia związane z bezpiecznymi zachowaniami.

Piska policja otworzyła swoje drzwi dla najmłodszych. Kolejny już rok policjanci prowadzą spotkania z dziećmi w ramach wojewódzkich działań edukacyjno – profilaktycznych pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji”.

Pierwszymi gośćmi w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu byli uczniowie „zerówki” z Zespołu Szkół w Drygałach. Dzieci już na samym początku pytały o szefa piskiej policji i koniecznie chciały się z nim spotkać.

Spełniając życzenie uczniów wycieczka po komendzie rozpoczęła się od wizyty w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Piszu. Młodszy inspektor Radosław Drach opowiedział dzieciom na czym polega praca komendanta. Najmłodszym wyraźnie spodobało się to, że szef wydaje polecenia innym. Najbardziej odważni zasiadali w fotelu komendanta i wydawali pozostałym kolegom rozkazy. Jeden z „małych komendantów” polecił, aby w ciągu dnia zatrzymać aż 100 sprawców. Jak widać oczekiwania wobec policji wciąż rosną.

W dalszej części najmłodsi dowiedzieli się na czym polega praca policjanta. Zobaczyły sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Mogły też przymierzyć policyjny mundur, czapki oraz obejrzeć akcesoria, np.: kajdanki, czy pałkę. Kolejną atrakcja dla dzieci było robienie sobie odcisków palców.

Ze względu na zbliżające się wakacje policjanci przybliżyli także dzieciom zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem, tłumaczyli jak postępować w trudnych sytuacjach, gdzie szukać pomocy. Podkreślając znaczenie elementów odblaskowych, dla bezpieczeństwa pieszych, funkcjonariusze rozdali maluchom kolorowe opaski na rękę.

W spotkaniu z dziećmi wzięła udział także pani Agnieszka Karmowska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Piszu. Mówiła na temat zdrowych wakacji. Przypomniała dzieciom między innymi podstawowe informacje dot. codziennej higieny oraz omówiła zagadnienie związane z zapobieganiem i postępowaniem w przypadku znalezienia kleszcza na ciele.

Na zakończenie nie brakowało ciekawych pytań ze strony najmłodszych oraz deklaracji, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami oraz policjantkami.


 

 • Dni otwarte w KPP Pisz
 • Wizyta u komendanta
 • Nowa pani komendant
 • Nowy komendant piskiej policji
 • Uczeń w policyjnym mundurze
 • Dziewczynka w policyjnym stroju
 • Zabawa kajdankami
 • Odciski palców
 • Zabawa pałką
 • Prelekcja pani A. Karmowskiej z Sanepidu
 • Podziękowania od dzieci